Škoda Auto jedná o situaci s vládou

Vláda do mimořádných opatření, která vstupují v platnost, zasadila výjimky pro autoopravny, myčky i pneuservisy. Situaci komentoval šéf Škoda ČR Jiří Maláček, podle kterého automobilka jedná o záležitosti s vládou.

„Jsme rádi, že můžeme díky výjimce z opatření pokračovat v servisních službách a zajišťovat tak mobilitu všech našich zákazníků. Zákazníci mohou využít online platformu, kde je možné z pohodlí domova bez nutnosti navštívit fyzicky prodejce objednat vůz na operativní leasing,” uvedl pro Novinky Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení automobilky Škoda Auto.

„Jsme připraveni respektovat všechna vládní opatření v zájmu zachování zdraví našich zaměstnanců i zákazníků. Přesto je nutné zdůraznit, že jarní zařazení showroomů do první vlny rozvolňování ukázalo, že právě prodejny nových vozidel nemají vliv na šíření koronaviru vzhledem k povaze tohoto podnikání a nízké koncentraci lidí v provozovnách. Proto o této záležitosti s vládou ČR jednáme,“ doplňuje Maláček.

Masivní opatření stejně jako na jaře zasahují do sezóny nejen prodejcům aut, ale také  pneuservisům. Tentokrát je navíc přezouvání na zimní obutí nepřímo vynuceno i zákonem č. 133/2011 Sb..

Od 1. listopadu je povinné mít zimní pneumatiky, které poznáte podle alpského symbolu s vločkou či podle písmen M+S na bočnici. Alespoň v případě souvislé vrstvy sněhu a ledu na vozovce či pokud lze takové podmínky předpokládat. S výjimkou silnic opatřených značkou povinná zimní výbava, kde od 1. 11. do 31. 3. zimní pryže musíte mít, i kdyby nastaly tropy.

Nové restrikce platí zatím do 3. listopadu, tedy do konce nouzového stavu.

Zdroj: automakers.cz

Jiří Maláček