Mercedes-Benz ukázal v Praze Třídu S

Šéfdesignér Mercedesu Robert Lesnik měl v minulém týdnu předvést na pražském Žofíně nový model Třídy S.  S ohledem na současnou nepříznivou situaci musel svoji přednášku v Praze zrušit, novinku představil českým novinářům generální ředitel Mercedes-Benz Cars ČR Wolfgang Bremm.

Šéf importu Wolfgang Bremm von Kleinsorgen poskytl v rámci virtuální tiskovky aktuální informace o výsledcích značky Mercedes-Benz v roce 2020 v České republice. Nabídl pohled na vývojový proces nové Třídy S a odhalil novinku pro český trh.

Vůz je možné v Německu objednávat od poloviny září, s prvními dodávkami se počítá v prosinci. Vlajková loď se vyrábí v nově postavené továrně v německém Sindelfingenu.

Nová generace třídy S přijíždí ve standardní a prodloužené verzi, zatímco kupé a kabriolet ji tentokrát nedoprovodí. Stylové varianty má nahradit chystaný nový model SL. Sedan alespoň doprovodí ještě luxusnější varianty jako Maybach či Pullman.

Nová třída S je postavena na nové platformě s nadpolovičním podílem hliníku, díky čemuž je ve srovnání s předchůdcem o 60 kilogramů lehčí, ale tužší. Detaily jako příplatkové zapuštěné kliky, které se ukážou až při příchodu s klíčky.

Prodloužená verze je o 34 milimetrů delší než dříve, má 5255 mm, se zvětšeným rozvorem náprav o 51 mm na 3216 mm. S 1954 mm je také o 55 mm širší a na výšku naměříte 1503 mm, o 12 mm více. U modelu s dlouhým rozvorem se zvýšil prostor pro nohy o 24 mm, zavazadlový prostor je až o 20 litrů zvětšený, na hodnotu 550 litrů.

Nová třída S se zaměřuje na semi-autonomní řízení, které již zvládne i složitější situace v provozu. V normované škále od 0 do 5 umí třetí stupeň. Mercedes slibuje, že od druhé poloviny roku 2021 bude moci řidič na vybraných úsecích německé dálniční sítě legálně pustit ruce uz volantu.

Jako první dorazí „esko” s několika variantami šestiválcových řadových motorů s mildhybridním ústrojím v páru s devítistupňovou samočinnou převodovkou. Jednotky figurovaly již v předchozí generaci.

Na straně zážehové jde o třílitr v modelech S 450 4Matic a Sv500 4Matic. Nabídnou výkon 270 kilowattů (367 koní), respektive 320 kW (435 k). Vznětový agregát má zdvihový objem 2,9 litrů a ve verzi S 350d o výkonu 210 kW (286 k) jde zatím o jedinou variantu s pohonem zadních kol. Následuje čtyřkolka S 350d 4Matic a vrcholný diesel S 400d s 243 kW (330 k).

Zdroj: automakers.cz