Letňany chystají na podzim tři autosalony

Tiskovou konferencí začala 12. května letošní sezona na výstavišti v pražských Letňanech. Časopis Automakers hovořil o letošních plánech v oblasti automobilových výstav s výkonným ředitelem společnosti ABF Martinem Františkem Přívětivým.

„Na prázdniny chystáme pro Letňany koncerty a další kulturní akce. Konec srpna by pak měl patřit výstavě Autoshow. Jako již tradičně budou vystavovateli dealeři z Prahy a středočeského regionu. Hlavním partnerem bude skupina Auto Palace, která představí všech svých dvanáct značek,“ řekl nám Přívětivý.

Koncept počítá se speciálními pravidly jako jsou stavebně oddělené sektory, povinnost nošení roušek, rozšířené koridory v halách, koordinační tým kontrolorů dodržování nových pravidel nebo regulace počtu návštěvníků v sektorech v jeden okamžik.

Importérským veletrhem má být třetí ročník veletrhu čisté mobility e-salon, chystaný na listopad. Na výstavišti PVA EXPO PRAHA by měly podle původních plánů předvést své ekovozy značky Škoda, Volkswagen, Mercedes, Hyundai, KIA, Renault, Ford a Mazda.

Na e-salon pak naváže veletrh CZECHBUS,  10. jubilejní ročník. „První ročník se konal v roce 2011 a naše společnost TURANCAR tehdy zavěsila autobus ISUZU na jeřáb, který visel ve výšce 50m nad výstavištěm v Holešovicích. Budil nevšední zájem nejen medií, ale i obyvatel Prahy. Od té doby se TURANCAR aktivně podílí na propagaci veletrhu. Na prvním Czechbusu 2011 byly největší expozice Scania a Solaris,“ připomněl Zdeněk Nesveda z Isuzu.

Na letošním jarním brífinku TURANCAR vystavil nejprodávanější modely svých autobusu ISUZU Novo Ultra, VISGO Hyper a NovoCiti Life.

Za ABF se tiskovky zúčastnil Martin František Přívětivý, výkonný ředitel a místopředseda představenstva, Ing. Vanda Petrov, ředitelka OT průmysl a za Turancar Viktor Wiesner, ředitel společnosti.

Zdroj: automakers.cz