Koncern VW zvažuje prodej italských značek

Německý koncern Volkswagen může své snaze o masovou výrobu elektromobilů obětovat tři vrcholné značky, rozhodnout se chce v listopadu. Co s nimi bude, není jasné, ale přinejmenším u Bugatti se spekuluje o prodeji.

Německý automobilový gigant Volkswagen rozhoduje, co udělá se špičkovými značkami Bugatti, Lamborghini a Ducati ve svém portfoliu. Podle agentury Reuters, která se odkazuje na dva nejmenované členy představenstva koncernu, je budoucnost těchto tří výrobců pod křídly VW AG v ohrožení kvůli potřebě vyrábět elektromobily ve velkém.

Možností, co se značkami bude, je řada, ale ukončení činnosti by zatím na stole být nemělo. Členové vedení podle agentury hovoří o technologických partnerstvích pro tyto značky, restrukturalizaci, osamostatnění anebo prodeji.

Koncern zjišťuje, zda má dostatek zdrojů na to, aby pro značky malé co do počtu prodaných aut vyvinul elektrické platformy. V současnosti totiž investuje miliardy eur do transformace své hlavní nabídky na elektromobilitu.

Hlava koncernu Herbert Diess budoucnost tří špičkových značek nekomentoval, ale uvedl, že se firma musí výrazně proměnit pro budoucí éru elektrických a autonomních vozidel. Naznačil však změny: „Musíme se soustředit a zeptat se sami sebe, co tato transformace bude znamenat pro jednotlivé části VW Group.”

Zdroj: automakers.cz