Eurostyle chystá výrobu plastů v Tachově

Nemovitostní skupina URBANITY zahájila v průmyslovém areálu v Tachově výstavbu výrobní haly pro francouzského dodavatele automotive plastů Eurostyle Systems. Hala bude součástí nově vznikajícího průmyslového kampusu, který nahradí stávající městský brownfield o rozloze 22 hektarů.

Řízení stavby zajistí společnost DEMACO, která byla zároveň obchodním zprostředkovatelem, generální dodávka stavby bude v gesci developerské divize URBANITY.

V nové hale o výměře 12,5 tisíc m2 bude probíhat plně automatizovaná robotizovaná výroba plastových výlisků. Právě činnost vstřikování plastů navazuje na více než šedesátiletou historii plastikářské výroby v Tachově, a navíc synergicky doplňuje výrobní zaměření současných klientů.

Tři původní výrobní objekty o ploše 32 tisíc m2 budou kompletně zmodernizovány, razantní obnovou projde i infrastruktura celého areálu zahrnující mimo jiné i úpravu dvou stávajících dopravních napojení. Vznikající průmyslový kampus tak bude profitovat ze svého umístění v intravilánu města, stejně jako ze své strategické polohy v bezprostřední blízkosti německých hranic a snadného a rychlého napojení na dálnici D5.

Z revitalizace průmyslového brownfieldu, která přinese nejmodernější výrobní postupy a zároveň dlouhodobá, udržitelná řešení, budou navíc těžit nejenom zaměstnanci, ale i místní obyvatelé. Těm se otevřou nová atraktivní pracovní místa a příležitost zajištění lepšího životního standardu, díky čemuž se nebudou muset přesouvat do větších, vzdálenějších měst.

Zahajujeme výstavbu moderního výrobního závodu, který přirozeně navazuje na unikátní historické dědictví areálu, jenž byl po generace součástí každodenního života města Tachov a přilehlých obcí,“ říká Roland Hofman, spoluzakladatel skupiny URBANITY, a dodává: „Při realizaci klademe obzvlášť velký důraz na kvalitu pracovního prostředí, komfort pracovníků a uživatelů areálu a konkurenceschopné mzdy. V areálu bude k dispozici i lékařská a zubní ordinace, mateřská škola, kvalitní závodní restaurace s kavárnou a obchodem, fitness, klubová a relaxační zóna nebo třeba bezplatná půjčovna elektrických koloběžek.“

Pro mezinárodní společnost Eurostyle Systems se jedná o první výrobní závod na území České republiky. Celkově tak působí v deseti zemích světa.

„V Tachově stavíme svůj v pořadí již patnáctý výrobní závod, který společně s našimi pěti technologicko-vývojovými centry tvoří organicky rostoucí globální síť. Ambici posilovat naši pozici na trhu máme i do budoucna,“ říká François Lemasson, generální ředitel Eurostyle Systems.

Zdroj: automakers.cz