Vodíkové technologie se představí v Praze
Špičkoví vědci z celého světa, kteří se zabývají vodíkovými technologiemi, míří do Prahy. Ve dnech 23.–25. března se totiž v české metropoli uskuteční již 12. ročník jedinečné evropské odborné konference s názvem Hydrogen Days 2022.
„Konference je určena primárně pro odborníky z komerčních, vědeckých, výzkumných a vzdělávacích institucí, působících v oblasti pokročilých vodíkových a souvisejících technologií. Stejně tak však cílí i na investory, podnikatele, zástupce státních institucí či samospráv, zajímající se o vodíkové technologie,“ vysvětluje Aleš Doucek, předseda představenstva České vodíkové technologické platformy (HYTEP).
Vodík ve všech podobách
Konference nabídne několik odborných přednáškových tematických okruhů. „První z nich bude zaměřen na vývoj a rozvoj vodíkových technologií v energetickém sektoru, tedy například na výrobu a skladování vodíku, kogenerační systémy či palivové články. Druhý okruh bude věnován dopravě – tedy pohonným jednotkám a palivovým článkům coby zdrojům energie pro mobilní aplikace, možnostem využití vodíkového pohonu v osobní, nákladní, lodní či vlakové dopravě, nebo související vodíkové infrastruktuře,“ doplňuje Aleš Doucek.
Poslední okruh se pak bude věnovat tzv. cross cutting tématům, mezi která patří například legislativa a bezpečnost, vzdělávání, možnosti národní spolupráce, dekarbonizační potenciál vodíku či obchodní příležitosti.
Špičkoví řečníci i široká nabídka spolupráce
Dvanáctý ročník mezinárodní vědecké konference Hydrogen Days 2022 v Praze i letos přivítá špičkové světové řečníky. „Ze širokého seznamu hostů mohu zmínit například profesory Harryho Hoostera z The Hydrogen and Fuel Cell Center ZBT, Roberta Steinberger-Wilckense z Centra pro výzkum palivových článků a vodíku na University of Birmingham či Thomase von Unwertha z Ústavu pro automobilový výzkum na Technical University Chemnitz,“ podotýká Karin Stehlík, členka vědecké rady Hydrogen Days.
Zdroj: automakers.cz