Toyota chce v ČR vyrábět nový vůz

Toyota Motor Europe potvrdila, že bude pokračovat ve výrobě nového modelu segmentu A v  závodě Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCZ) v Kolíně. Název modelu, zahájení a předpokládaný objem jeho výroby zatím Japonci neprozradili.  

Kolínský závod se už zapojil do projektu TNGA přípravou výroby nové Toyoty Yaris. Nový model v segmentu A bude využívat podvozkovou platformu GA-B a stane se tak už druhým modelem TNGA vyráběným u nás.

Nový model segmentu A je ve všech ohledech – od vývoje po výrobu – vozem evropským. To je v souladu s úsilím firmy rozšiřovat výrobní aktivity v Evropě a rovněž s nedávným oznámením, že Toyota plánuje zvýšit do r. 2025 své prodeje v Evropě na 1,5 mil. vozů.

Jsme přesvědčeni, že tento model bude výrazně přispívat k růstu Toyoty na evropském trhu. Zároveň to bude dostupný vůz, který k naší značce přivede zákazníky segmentu A. Bude vyráběn na stejné platformě jako Yaris a Yaris Cross, což nám přinese úspory z rozsahu – tento aspekt je pro výrobu malých aut zásadní,” říká Marvin Cooke, výkonný viceprezident, Toyota Motor Europe. 

V továrně byla ukončena výroba francouzských značek Peugeot a Citroën

Zdroj:automakers.cz