Škoda jako prémiová značka?

Protože násilně zaváděná elektromobilita není s ohledem na stále dražší baterie schopna vyrábět žádoucí a cenově dostupná malá městská a příměstská auta, značky se soustřeďují na veliká auta s co nejdelším dojezdem, upozornil v komentáři bývalý mluvčí automobilky Milan Smutný (na náhledové fotografii).

To však stupňuje cenu nemluvě samozřejmě o ještě horším vlivu těžkých aut (půltunová baterie) nejen na ekonomiku provozu, ale i na enviromentální dopady, jež jsou v rozporu s cíli elektromobility.

Budoucí nejlevnější a výhradně elektrická Fabia nebude mít proto cenovku nižší než 500.000 korun, s ohledem na cenu surovin spíše vyšší.

Stejně jako VW a Audi se tedy Škoda Auto stále více orientuje na drahá auta s vysokou marží. Ovšem cena musí také být v souladu s reputací značky. Nemluvě o tom, že odchod od objemem velké výroby s nabídkou řady modelů bude nutně znamenat v nedaleké budoucnosti zásadní zeštíhlení personálu automobilek koncernu VW.

Je zřejmé, že v Německu se odbory postarají o to, aby se šetřilo zejména v zahraničí. Nové kontroverzní logo a design Škodovek sotva zvýší klesající prodeje i zhoršené hospodaření značky.

Připomeňme si, že donedávna byla Škoda Auto největším podnikem tuzemské ekonomiky a největším plátcem daní, nemluvě o vysokých odvodech ze špičkových platů zaměstnanců automobilky!

 

Zdroj: automakers.cz