Porsche ČR přeskupí manažery

Porsche ČR v minulých týdnech hledala náhradu za šéfa divize Patrika Fejtka, který odchází do Číny. Do finále tendru se dostala pětice kandidátů. O situaci jsme hovořili s ředitelem firmy Janem Hurtem, který v mezidobí našel řešení.

Na náhledové fotografii:  Jakub Šebesta

“Patrik Fejtek loni dostal v rámci koncernu nabídku na pozici v čínském Volkswagenu. My jsme vypsali tendr na jeho místo, v hledáčku se ocitly desítky manažerů. Mezi lednovou finálovou pěticí byli uchazeči z naší společnosti i externí zájemci, výběr ještě není ukončen” popsal našemu portálu situaci v pondělí 16. ledna ředitel firmy Jan Hurt.

Interní škatulata hejbejte se

Po dvou dnech už je ale jasno. Novým vedoucím značky Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika bude od 1. března 2023 Jakub Šebesta, dosavadní vedoucí značky Volkswagen Užitkové vozy.

Jeho pozici převezme Mirka Cimrová, nyní vedoucí programu prodeje prověřených ojetých vozů Das WeltAuto.

Cimrovou nahradí u DWA Kadečka

Do vedení této značky přejde Martin Kadečka, dosavadní vedoucí prodeje osobních vozů Volkswagen. A konečně jeho roli převezme Jiří Ritschel, dodatečně ke svým aktuálním aktivitám vedoucího produktového managementu značky Volkswagen osobní vozy.

Fejtek si balí do Číny

Velkou personální změnu u největšího importéra osobních a užitkových vozů odstartoval ohlášený odchod Patrika Fejtka, dosavadního vedoucího značky Volkswagen osobní vozy, do Číny, kde převezme pozici Vice President FBU Sales Audi China. Právě v Číně již Patrik Fejtek před svým návratem do Porsche Česká republika delší dobu působil, naposledy na pozici vedoucího prodeje značky Škoda.

„Děkuji Patriku Fejtkovi za vedení značky Volkswagen v těžkých časech covidu, čipové krize a nyní války na Ukrajině,“ říká Jan Hurt, generální ředitel Porsche Česká republika.

„Patrik Fejtek spolu se svým týmem dokázal nejen úspěšně zvládnout tyto bezprecedentní výzvy, ale zároveň významně přispět v transformaci značky Volkswagen na českém trhu směrem k bezemisní mobilitě. Jsem zároveň velmi rád, že se nám podařilo nově obsadit klíčové manažerské pozice z interních spolupracovníků v rámci Porsche Česká republika. Svědčí to nejen o profesionalitě a vynikajících schopnostech našich manažerů, ale také o důvěře mateřského holdingu Porsche Salzburg v náš tým,“ dodává Jan Hurt.

Jakub Šebesta pracuje v Porsche Česká republika již více než deset let, z toho posledních šest let vedl značku Volkswagen Užitkové vozy.

Mirka Cimrová působí u importéra koncernových vozidel od roku 2004. Během této doby mj. vedla oddělení Business Services a poslední dva roky stojí v čele značky Das WeltAuto.

Martin Kadečka od roku 2018 vede v Porsche Česká republika prodej osobních vozů Volkswagen, předtím působil na obdobné pozici ve společnosti Auto Jarov.

Jiří Ritschel, nynější vedoucí produktového managementu, plánování a logistiky značky Volkswagen osobní vozy, působí s kratší přestávkou u jiné značky v Porsche Česká republika od roku 2014, kdy ukončil vysokoškolská studia.

 

Zdroj: automakers.cz