Nošovický Hyundai vyrobil loni 275 tisíc aut

Z linek ve výrobním závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Nošovicích sjelo v loňském roce 275 000 aut. Automobilka tak splnila stanovený plán. Celková produkce byla meziročně vyšší o 36 250 osobních automobilů, tedy o 15 %. V letošním roce firma očekává další růst výroby.

Největší podíl výroby připadal i v roce 2021 na model Tucson, který tvoří 70 % celkové produkce nošovické automobilky. Oblíbené SUV je k mání nejen ve verzi se spalovacím motorem včetně mild-hybridu, ale také v hybridní a plug-in hybridní variantě, o které mají zákazníci rostoucí zájem. Modelová řada i30 se na produkci loni podílela bezmála 20 %. Inovovaný ostrý vůz Hyundai i30 N, který v loňském roce začal sjíždět z linek, tvořil 2 % produkce. Portfolio aut z Nošovic doplňuje elektromobil Kona Electric, který obstaral 8 % výroby, od loňska se vyrábí rovněž ve verzi se slabší 39 kWh baterií.

Na širokou nabídku ekologických pohonů klade nošovický Hyundai velký důraz, o čemž svědčí i fakt, že přes 30 % aut vyrobených v loňském roce má hybridní, plug-in hybridní nebo plně elektrický pohon. V letošním roce automobilka očekává, že podíl takových aut znovu poroste.

HMMC letos neplánuje uvedení žádného nového modelu, odborníci z Nošovic však úzce spolupracují na vývoji nových projektů, které se ve výrobě objeví v roce 2023. „Pro nás i celý koncern Hyundai je skvělou zprávou, že naše elektrifikované modely jsou na trhu žádané. Nadále budeme plnit požadavky náročného evropského trhu a místních zákazníků, zároveň dbáme na to, abychom v maximální kvalitě uspokojili i potřeby mimoevropských zemí,“ uvedl prezident HMMC Cheolseung Baek.

 

Zdroj: automakers.cz