Dovozcem Geely se stala Grand Automotive

Podle pesimistických předpovědí z uplynulých let hrozila českému automobilovému trhu lavina levných vozidel dovezených z Číny. Tyto odhady se ale nevyplnily, v uplynulých dekádách neotevřela v Praze svoje importní zastoupení jediná čínská automobilka. Až letos se začaly objevovat první pokusy o dovoz vozidel z Říše středu, píše Týdeník Euro.

V létě začala pražská dealerská společnost M Motors dovážet auta s označením MG, což je sice původně britská značka, produkovaná ale v Číně. Začátkem listopadu se pak objevil oficiální importér čistokrevných čínských vozidel. Jde o značku Geely, která je mimo jiné majitelem švédského Volva.

Po dlouhém vyjednávání s Číňany se dovozcem stala 4. listopadu Grand Automotive Central Europe, která bude auta zajišťovat pro Maďarsko, Českou republiku a Slovensko.

Dohodu podepsali před novináři v budapešťském hotelu Four Seasons Gresham Palace Viktor Molnár, generální ředitel Grand Automotive a Cook Xue, výkonný zástupce generálního ředitele Geely Auto International Corporation. První vozy značky Geely by měly vyjet na silnice začátkem roku 2023. Prvním modelem, který bude uveden na náš trh, bude Geometry C s plně elektrickým pohonem.

„Tato událost je v životě naší skupiny nesmírně důležitá, zejména s ohledem na obtížné výzvy, kterým v současné době čelí automobilové značky, které jsou v Evropě již známé a zavedené. Společnost Geely, jako jedna z největších čínských automobilových značek, nejenže vyrábí vysoce kvalitní vozidla, ale má také výrobní kapacity, aby mohla zákazníkům i potenciálním prodejcům dodávat vozidla v požadované kvalitě a množství, “řekl Viktor Molnár, generální ředitel Grand Automotive.

„V blízké budoucnosti je naším hlavním cílem správně umístit pozici značky, včetně modelu Geometry C, a vybudovat síť prodejců a poprodejních služeb. Vzhledem k tomu, že v tomto regionu zastupujeme několik značek, máme možnost využít logistické synergie a rychle a efektivně vybudovat celý logistický proces, a to jak pro vozy, tak pro díly,“ dodal Molnár.

 

Zdroj: automakers.cz