AutoSAP zvolí prezidenta v září, bude kandidovat Jahn?

Sdružení automobilového průmyslu funguje od dubna, kdy Bohdan Wojnar ukončil na vlastní žádost činnost v čele spolku, bez prezidenta. Kdy bude volba nového šéfa? Bude kandidovat Martin Jahn?

Vedením AutoSAPu byli až do volby nového prezidenta pověřeni viceprezidenti Miroslav Dvořáka a Robert Kiml.

Bohdan Wojnar byl poprvé zvolen prezidentem Sdružení automobilového průmyslu v roce 2016, v prosinci 2020 pak svůj mandát obhájil. V čele spolku zastupujícího zájmy firem automobilového průmyslu, jednoho z nejdůležitějších odvětví v České republice, stál v době historické transformace podmíněné bojem proti změnám klimatu, technologickým rozvojem a obecnými socio-ekonomickými změnami v chápaní mobility jako takové.

„V dubnu ale Bohdan Wojnar ukončil své působení v představenstvu Škody Auto. Stanovy sdružení určují, že členové vedení spolku se musí rekrutovat z řad šéfů členských firem. Kolega Wojnar proto z funkce odstoupil a volbu nového prezidenta chystáme na září,“ řekl na konferenci AutoSAP na dotaz našeho časopisu Miroslav Dvořák.

Kdo připadá v úvahu jako kandidát? Zřejmě opět manažer ze Škody Auto, které nyní chybí ve vedení AutoSAP její zástupce.

Nejspíš by to byl člen představenstva Martin Jahn, který se nedávno vrátil do Čech ze zahraničního angažmá. Ve funkci prezidenta AutoSAP už působil v minulých letech.

„Zatím jsem žádnou nabídku kandidovat do vedení sdružení neobdržel, nejdřív musí nějaká volba vůbec být. Na pozici ale už jsem v minulosti působil sedm let, další kandidaturu nevylučuji,“ řekl časopisu Automakers Jahn.

Martin Jahn se v srpnu přesunul z pozice šéfa pro prodej firemním flotilám na místo výkonného viceprezidenta pro prodej a marketing jednoho ze dvou společných podniků Volkswagenu v Číně.

Bývalý šéf Czechinvestu a místopředseda vlády pro ekonomiku Jahn zahájil kariéru v koncernu VW jako člen představenstva Škody Auto pro oblast personalistiky, později přešel na místo výkonného ředitele Volkswagen Group v Rusku. Naposledy působil jako manažer v Německu.

Zdroj: automakers.cz