VW vyvíjí elektronicky řízený podvozek

Volkswagen činí v rámci strategie ACCELERATE další kroky k softwarově orientovanému poskytovateli mobility. Software je přitom faktorem také při vývoji systémů podvozku a řízení pro budoucí vysoce automatizovanou jízdu. Koncern v současnosti vyvíjí novou generaci elektronicky řízeného podvozku a nový systém řízení.

„Díky výrazné minimalizaci náklonu karoserie v podélném i příčném směru a optimalizaci jízdní dynamiky reaguje vůz rychleji na pohyby volantu a řídí se precizněji,“ říká Karsten Schebsdat, vedoucí oddělení jízdní dynamiky, systémů řízení a regulačních systémů ve společnosti Volkswagen. „Tento vývoj je extrémně důležitý také s ohledem na vysoce automatizovanou jízdu. Díky tomu můžeme cestujícím poskytnout maximální komfort ve všech situacích.“

Software bude ještě více určovat charakter vozu

Volkswagen dosahuje velkého pokroku i ve vývoji nového systému řízení. „V budoucnosti bude hrát software stále důležitější roli také u řízení,“ říká Schebsdat. „Díky tomu máme výrazně více možností, jak ovlivňovat vlastnosti řízení, které pak můžeme realizovat ve specifické podobě u jednotlivých modelů na všech platformách.“ Po uvedení příslušných komponentů do sériové výroby budou z tohoto systému řízení profitovat také asistenční systémy, například Lane Assist nebo Travel Assist.

 

Zdroj: automakers.cz