Volvo chce prodat emisní povolenky Fordu

Volvo Cars a přidružená automobilka Polestar ohlásily, že se jim podaří snížit emise CO2 jejich společné flotily pod cílovou hodnotu pro rok 2020 stanovenou Evropskou komisí. Emisní rezerva jim umožní vylepšit si bilanci prodejem emisních povolenek koncernu Ford.

Na základě systému tzv. sdružovacích dohod zavedeného Evropskou komisí budou švédské automobilky případně jednat o emisních kreditech i s dalšími výrobci automobilů. Příjmy plynoucí z prodeje emisních povolenek budou investovány do projektů zaměřených na nové zelené technologie.

„Budoucnost společnosti Volvo Car Group se ponese ve znamení elektřiny, přičemž naši společnost měníme na základě konkrétních činů,“ uvedl Håkan Samuelsson, generální ředitel společnosti Volvo Car Group. „Když vidím, že s náskokem splňujeme naše cíle na snížení emisí CO2, mám velkou radost. Potvrzuje to, že jsme zvolili správnou strategii jak pro naše podnikání, tak pro celou planetu.“

V prvních devíti měsících roku 2020 překročil podíl plug-in hybridních vozů Volvo na území Evropy čtvrtinu celkového prodeje tohoto typu vozů. Podle výsledků průzkumu trhu agentury IHS se automobilka Volvo Cars z hlediska prodeje plug-in hybridních vozů stala v daném období nejúspěšnější prémiovou značkou v Evropě. Ambicí společnosti Volvo Cars je dosáhnout do roku 2025 stavu, kdy budou 50 % jejího globálního prodeje tvořit plně elektrická vozidla, zatímco zbytek budou hybridy.

Automobilka Polestar v předchozí části letošního roku zahájila distribuci svého plně elektrického modelu Polestar 2 a velice rychle se zařadila mezi nejvýznamnější elektromobilové značky v Evropě, přičemž hodlá i nadále pokračovat v budování silné pozice na trhu elektrických vozidel.

Elektrifikační strategie společnosti Volvo Cars představuje součást ambiciózního klimatického plánu, na jehož konci se má v roce 2040 automobilka stát klimaticky neutrální společností. Plán se zdaleka nevztahuje jen na řešení emisí ve výfukových plynech prostřednictvím elektrifikace. Automobilka chce prostřednictvím recyklace a opětovného využívání materiálů eliminovat emise uhlíku také v rámci své výrobní sítě, svých širších operací a svého dodavatelského řetězce.

Zdroj: automakers.cz

Volvo XC40 Recharge P8 AWD