Škoda testuje umělou inteligenci pro diagnostiku aut

Oddělení After Sales ŠKODA AUTO a Škoda Digilab testují novou aplikaci Sound Analyser. Ta pomáhá v rychlé a precizní identifikaci potřeby servisní údržby pomocí umělé inteligence (AI, artificial intelligence).

Program nahraje zvuk auta a porovná jej s již dostupnými akustickými vzory. Dojde-li přitom k nesrovnalostem, aplikace pomocí algoritmu zjistí, čím by tyto odchylky mohly být způsobeny a jak je možné je odstranit.

Sound Analyser přispívá ke zvyšování efektivity v oblasti servisu, ke zkracování doby, kterou vůz stráví v dílně a k vyšší spokojenosti zákazníků.

Aplikace Sound Analyser staví na umělé inteligenci, díky které spolehlivě, jednoznačně a rychle posuzuje stav opotřebitelných dílů a upozorňuje na nutné servisní zásahy.

Program k tomu využívá různé specifické parametry vozu a analyzuje profil využití příslušného osobního vozu. Sound Analyser tak usnadňuje precizní diagnostiku servisním technikům, kterým pro využití aplikace postačí běžný chytrý telefon nebo tablet.

Použití technicky velice složitého programu je naprosto intuitivní: zvuk vozu se pomocí aplikace nahraje do chytrého telefonu. V dalším kroku algoritmus aplikace porovná záznam s již dostupnými akustickými vzory a následně poskytne konkrétní popis zdroje zvuku.

ZDroj: automakers.cz