SDA: prodejci aut jsou na lockdown připraveni

Členy Svazu dovozců automobilů a jejich prodejní sítě čeká opětovné uzavření showroomů, tentokrát do 3. listopadu. O situaci jsem hovořili s tajemníkem SDA Josefem Pokorným.

„Na situaci jsme připraveni již od jara, důležitá je skutečnost, že udržíme v provozu autoservisy. Jsme v nich schopni bez problémů zajistit všechna požadovaná opatření pro prevenci šíření koronaviru. Prostory prodejen nových vozidel nepatří k lokalitám s vysokou koncentrací zákazníků, běžný provoz představuje kontakt max. 2-3 osob. Obecná pravidla omezení pohybu osob s tímto nejsou v rozporu,“ uvedl tajemník pro Automakers.

„Přijatá opatření vlády proti šíření koronaviru SARS-CoV-2 se na jaře projevila v oblasti distribuce vozidel zcela zásadním snížením obratu, při zachování fixních nákladů jednotlivých dealerství. Některým reálně hrozil ekonomický kolaps. Proto je pro členy SDA velice důležité, aby se po 3. listopadu v co nejkratší rozjel běžný prodej vozidel, který by mohl nastartovat postupný návrat do normálního stavu,“ uzavřel Josef Pokorný.

Zdroj: automakers.cz