Nová Fabia startuje na 330 000 korunách

Čtvrtá generace Škody Fabia, která se představila ve světové premiéře v Praze, má přepracovanou karoserii a je delší a širší než dosavadní verze. Všechny motory nové Fabie jsou čistě benzinové s pohonem předních kol, v nabídce už není nafta, CNG, ani hybridní verze. Jaké jsou ceny?

Překvapením, které ještě nedávno málokdo čekal, je čtyřválec, doplňující hlavní nabídku tříválců. Cena startuje na 329 900 Kč se základním motorem a ve výbavě Ambition.

Mezi prvky, za které se dosud připlácelo, lze nyní v základu dostat výškově nastavitelné sedadlo řidiče, displej budíků MaxiDot, Bluetooth, LED světla, mlhovky, SmartLink, Front Assist nebo Lane Assist. Jedná se o prvky, za které zákazníci dosud připláceli nejčastěji.

U 1.0 TSI ve slabším provedení vychází základní cena na 349 900 korun. Pokud chcete vyšší výbavu Style (se základním motorem), vyjde vás na 359 900 korun.

Zatím lze objednávat pouze výbavy Ambition a Style a tříválcové motory. Na podzim dorazí do nabídky čtyřválec 1.5 TSI Evo, sportovně laděné Monte Carlo se pak objeví v průběhu příštího roku.

Výroba startuje příští měsíc, první zákazníci dostanou své vozy na konci léta v září. Souběžně s novou Fabií dosud běží za stejnou startovací cenu i prodej modelu Tour – což je třetí generace v provedení kombi. Kombi čtvrté generace by se mělo snad objevit během příštího či přespříštího roku.

Zdroj: automakers.cz