Nošovice startují sériovou výrobu Tucsonu

Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) spouští sériovou výrobu nové generace modelu Tucson. Vlajková loď nošovické automobilky, která tvoří zhruba 70 % její produkce, bude na českém trhu začínat na ceně 529 990 Kč včetně zvýhodnění 70 000 Kč.

„Loučící se generace modelu Tucson se nesmazatelně zapíše do historie nošovické automobilky. Od zahájení sériové výroby v červnu 2015 až doposud sjelo z linek bezmála 1,2 milionu těchto vozů. Oblíbené SUV se dočkalo světové popularity. Tucson uspěl na náročných trzích v Německu, Velké Británii a také na Blízkém východě a celkově v desítkách zemí po celém světě. Vozy z Nošovic ale zamířily také do exotických destinací, jako je souostroví Nová Kaledonie v Tichém oceánu, Francouzská Guyana v Jižní Americe nebo ostrov Martinik v Karibském moři. Výroba tohoto důležitého modelu posunula nošovickou automobilku především v kvalitě a technické úrovni výroby,“ shrnula značka dosavadní historii modelu.

„V případě minulé generace Tucsonu se do přípravy nového modelu poprvé výrazně zapojili také naši zaměstnanci. Od té doby naše aktivní účast na vývoji roste s každým naším novým modelem. I díky úspěchům nošovického výrobního závodu jsme si vysloužili respekt mateřské společnosti a měli vliv i na finální podobu nového Tucsonu,“ řekl Martin Klíčník, vedoucí divize kvality HMMC.

Po období intenzivního vývoje s rozsáhlými zkouškami v testovacích centrech Hyundai, na zkušebních polygonech i silnicích po celém světě, byl nový model před svým uvedením na trh dolaďován v České republice a Rakousku. Tucson byl podroben náročným testům také na polygonu v Kopřivnici. Protože je pravým SUV, odborníci z Nošovic tam testovali chování vozu v obtížných terénních podmínkách a na různých površích.

Kromě světových úspěchů se Tucson díky svým vlastnostem dlouhodobě těší popularitě také v České republice. Podle údajů Svazu dovozců automobilů se například letos řadí do desítky nejprodávanějších aut v zemi. Nový Tucson je čtvrtou generací úspěšného bestselleru značky Hyundai. Od jeho představení v roce 2004 se na celém světě prodalo více než 7 milionů vozů, z nichž 1,4 milionu bylo předáno zákazníkům v Evropě. Díky tomu se stal Tucson globálně nejprodávanějším SUV Hyundai.

Nástupce má znovu ambice stát se světově vyhledávaným SUV. Předurčuje ho k tomu nejen fascinující design, sofistikovaný interiér a široká nabídka pohonů, ale také nejlepší bezpečnostní výbava ve své třídě a praktická řešení orientovaná na rodiny a progresivní zákazníky.

„Nový Tucson je důkazem toho, že jsme schopni dělat skvělé a fascinující věci i v obtížných dobách. I díky velkému úsilí našich zaměstnanců a dodavatelů sjíždí z linek revoluční model, na který můžeme být právem hrdí. Vytvořili jsme auto, které nás posouvá o kus dál,“ uvedl prezident společnosti HMMC Donghwan Yang.

První vozy modelu Tucson čtvrté generace – hybridní verze, vznětové a zážehové motory včetně variant s 48V mild-hybridním pohonem – se objeví v evropských showroomech značky Hyundai na konci letošního roku. Na začátku příštího roku bude následovat sportovně zaměřený stupeň výbavy N Line.

Zdroj: automakers.cz