Kvasiny mají robota v režimu just-in-sequence

Škoda Auto nasadila v závodě v Kvasinách robota k tomu, aby z přistavených palet odebíral startovací baterie a následně je just-in-sequence dodával na linku. Společnost tak přesunula dodávky dílů v pořadí montáže ze skladu do výrobní haly a tím zrychlila výrobní proces.

Závod v Kvasinách je prvním závodem české automobilky, který v oblasti skladové logistiky tuto inovativní myšlenku využívá. Společnost do něj investovala celkem 450 000 EUR a systém už přihlásila k patentování.

Startovací baterie se v Kvasinách dodávají na paletách přímo k lince a na rozdíl od běžného sekvenčně dodávaného materiálu se nepřiváží ze skladu v přesném montážním pořadí.

ŠKODA AUTO v závodě testuje také nový systém pro další zvyšování bezpečnosti práce v závodě: Vysokozdvižné vozíky jsou vybaveny lokalizačním zařízením, které umožňuje včasnou identifikaci ostatních vysokozdvižných vozíků, vybavených rovněž tímto systémem. Zaměstnanci závodu nosí speciální náramek, fungující na stejném principu, který je v případě nebezpečí varuje prostřednictvím zřetelných vibrací.

Zdroj: automakers.cz