HN: Škoda stěhuje Superb do Bratislavy

Škoda Auto přestěhuje produkci limuzíny Superb z východočeských Kvasin do slovenské Bratislavy, uvedly Hospodářské noviny. Automobilka tuto informaci zatím nepotvrdila.

Informace přichází po několika letech dohadů mezi koncernem VW a odbory, zda přesunout výrobu modelu do zahraničí. Ve hře byly v minulosti například výrobní linky VW Passat v německém Emdenu. Odborářům se transfer produkce vlajkové lodi mimo ČR nelíbí, bojí se odlivu pracovních míst. Poukazují na skutečnost, že jde o nejvýdělečnější model značky.

„Úbytek pracovních pozic v Kvasinách ale nehrozí, Škodovka potřebuje uvolnit místní linky pro SUV modely. Poptávku po nich lze vyčíslit ve stovkách tisíc kusů, zatímco Superbu se v minulých letech produkovalo jen několik desítek tisíc vozidel,“ zvedl proi ČT 24 šéfredaktor Automakers Erich Handl.

Nová generace vozů, která dorazí na trh v průběhu roku 2022, bude sjíždět z výrobních pásů bratislavské továrny Volkswagenu. Vývoj Superbu, jenž se v tuzemsku vyrábí od roku 2001, bude podle důvěryhodného zdroje i nadále probíhat v mladoboleslavském technickém centru „Česana“. Škoda tam navíc začne nově vyvíjet také model Volkswagen Passat, který se dnes vyrábí v německém Emdenu a také se má přestěhovat do Bratislavy.

Zdroj: automakers.cz

„V Bratislavě se automobilce uvolnily výrobní kapacity po ukončení produkce minivozu Citigo, přesun Superbu a Passatu na Slovensko dává logistický smysl,“ uzavírá Handl.

V Kvasinách nahlédli novináři do útrob hybridního Superbu