Continental zahájil další investici v Brandýse

Český Continental Automotive, dodavatel elektroniky do aut, zahájil ve spolupráci s CPI Property Group stavbu dvou nových budov ve svém výrobním areálu v Brandýse nad Labem. Hala pro výrobu displejů a administrativní budova dohromady nabídnou celkem 5 000 m2 nových prostor.

Do provozu by měly být uvedeny na začátku roku 2022. Už nyní patří tento areál mezi největší závody Continental na výrobu elektroniky na světě.

Projekty navazují na rozsáhlé rozšiřování zázemí a výrobních kapacit z loňského roku, kdy Continental zvětšil své prostory o celkových 9 400 m2. S tím souvisí i nárůst počtu zaměstnanců, kterých za rok 2020 přibylo asi sedmdesát. Další desítky plánuje firma přijmout letos, hledá zejména ty s elektrotechnickým vzděláním a další technické pozice. Nyní zaměstnává zhruba dva a půl tisíce lidí.

Multifunkční administrativní budova po svém dokončení výrazně podpoří naší dlouhodobou vizi spočívající ve zvyšování spokojenosti našich zákazníků, obchodních partnerů a zaměstnanců. Nová výrobní hala pak představuje klíčový prvek strategie našeho závodu vedoucí k dosažení ideálního výrobního a logistického uspořádání pro výrobu komplexních a vysoce sofistikovaných displejových aplikací,“ říká ředitel závodu Tomáš Vondrák.

Obě nové budovy začaly vznikat ve stávajícím hlavním areálu. Hala pro výrobu displejů (700 m2) doplní halu dokončenou v loňském roce. Dohromady tím vznikne 1 840 m2 čistých výrobních prostor potřebných pro výrobu displejů. Continental v Brandýse využívá speciální technologie optical bonding a hybrid bonding, které zlepšují čitelnost displejů na přímém slunci. V nových prostorách se budou vyrábět displeje s úhlopříčkou až 12 palců, i proto se požadavky na výrobní plochy s velmi vysokou čistotou rozšiřují.

Nová administrativní budova vznikne na pilotech nad současným parkovištěm, aby bylo zachováno co nejvíce parkovacích míst. Přízemí o rozloze 940 m2 a patro o 2 400 m2 budou plnit řadu funkcí. Vedle kanceláří tu zaměstnancům bude sloužit například fitness centrum, dětský koutek, ordinace lékaře, školící středisko nebo velká kantýna s vlastní kuchyní. Budova se také stane novou vstupní zónou do celého areálu.

Velmi nás těší, že můžeme se společností Continental nejen pokračovat v naší letité spolupráci, ale dokonce ji i rozšiřovat. Této důvěry si velmi vážíme a věříme, že nové budovy společně dovedeme k dokonalosti, zaměstnanci v nich budou spokojeni a společnosti se bude dařit,“ říká Róbert Dikan, Asset Manager ve společnosti CPI Property Group, která areál vlastní a spravuje.

2020 ve znamení rozšiřování

Už loňský rok byl pro Continental v Brandýse ve znamení velkého rozšiřování. Do provozu byla uvedena budova Brandýs III v obci Zápy, kterou tvoří výrobní hala o rozloze 1 900 m2, sklad o rozloze 2 500 m2 a kancelářské prostory se sociálním zázemím o 370 m2.

Rozrostla se také lisovna plastů, kdy se stávající výrobní hala se vstřikolisy zvětšila o 440 m2. Špičkové moderní vstřikolisy zde umožňují výrobu plastových komponentů pro palubní přístroje s technologií mikrostruktury krycího skla.

V neposlední řadě se vloni dokončila také výstavba budovy H6 s výrobní halou (1 140 m2) a přípravnou (220 m2) pro technologii hybrid bonding. Nachází se zde i špičkově vybavené laboratoře pro testování komponentů. Čisté výrobní prostory se v budoucnu rozšíří o halu, jejíž stavba byla právě zahájena.

Continental Automotive Czech Republic v Brandýse nad Labem vyrábí autorádia, multimediální systémy a jejich přední displeje, palubní přístroje, ovládací panely klimatizací, telematiku, eCall systémy a také řídící jednotky palivových systémů. Mezi zákazníky firmy patří největší světové automobilky, s jejími výrobky se můžete setkat ve vozech po celém světě.

Účastníci akce zleva:

  • Jiří Černý, Plant Controller Continental Automotive Brandýs (případně používáme „finanční ředitel“)
  • Martin Soukup, Head of FM & Energy Management Continental Automotive Brandýs
  • Petr Soukup, místostarosta města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav
  • Róbert Dikan, Asset Manager ve společnosti CPI Property Group
  • Tomáš Vondrák, Plant & Location Manager Continental Automotive Brandýs (případně „ředitel“)
  • Miroslav Ochotnický, Head of Plant CBS Coaching & QMS Manager (jako moderátor)

Zdroj: automakers.cz