Bohdan Wojnar odchází z čela AutoSAP

Bohdan Wojnar, dosavadní prezident Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP), ukončil s účinností k 15. dubnu 2021 na vlastní žádost činnost v čele spolku. Kdo bude nyní vést sdružení? A co bude Wojnar dále dělat?

Vedením AutoSAPu byli až do volby nového prezidenta pověřeni viceprezidenti Miroslav Dvořáka a Robert Kiml.

Bohdan Wojnar byl poprvé zvolen prezidentem Sdružení automobilového průmyslu v roce 2016, v prosinci 2020 pak svůj mandát obhájil. V čele spolku zastupujícího zájmy firem automobilového průmyslu, jednoho z nejdůležitějších odvětví v České republice, stál v době historické transformace podmíněné bojem proti změnám klimatu, technologickým rozvojem a obecnými socio-ekonomickými změnami v chápaní mobility jako takové.

Bohdan Wojnar bývalý člen představenstva Škody Auto a již i bývalý prezident AutoSAP. Podle dostupných informací nadále pracuje pro Škodovku!

Sdružení automobilového průmyslu oceňuje intenzivní práci, kterou Bohdan Wojnar pro rozvoj automobilového průmyslu, zahájení transformace směrem k moderní a ekologické mobilitě stejně jako vytvoření pevného partnerství s vládou, odvedl.

Jménem celého představenstva i členů Sdružení bychom rádi Bohdanu Wojnarovi poděkovali za obrovský kus odvedené práce ve prospěch našeho odvětví. Je nesporné, že s jeho výrazným přispěním se Sdružení automobilového průmyslu proměnilo v posledních několika letech ve viditelného a respektovaného partnera při projednávání témat, která mají dopad na celé odvětví, a tedy celé české hospodářství,“ uvedli ve společném prohlášení adresovaném členům Miroslav Dvořák a Robert Kimlviceprezidenti Sdružení automobilového průmyslu, kteří byli pověření vedením Sdružení do doby, než bude standardní cestou zvolen nový prezident.

Pokračování ve Škodě Auto

Co bude Bohdan Wojnar dále dělat? Před časem sice opustil představenstvo Škody Auto, ale podle dostupných informací zůstává v automobilce, kde bude mít na starosti řadu projektů.

Zdroj: automakers, AutoSAP