Běžná ochrana firemních dat už nestačí

Klasická ochrana firemních dat ve formě antiviru je stále méně dostatečná vůči současným bezpečnostním hrozbám. Jako velmi účinná ochranná vrstva proti kybernetickým útokům se ale z dlouhodobého hlediska jeví pravidelné bezpečnostní analýzy a monitoringy.

Na náhledové fotografii Martin Listopad, ředitel firmy DoxoLogic. 

Podle české společnosti DoxoLogic je nutné zastavit potenciální nebezpečí ještě v zárodku. K tomu slouží speciální programy a hardwarová zařízení, které hlídají provoz na serveru. Stále častěji jsou nutné i osobní kontroly firemních serverů.

V reakci na dlouhodobě se zvyšující počet phishingových, vyděračských a DDoS útoků začínají i malé podniky dbát na zabezpečení svých firemních serverů, počítačů a dat. Klasické antivirové řešení či softwarové firewally totiž nepostačují měnícím se trendům ve formách kybernetických hrozeb. Stále častější metodou ochrany začíná být bezpečnostní scanning, který nepřetržitě monitoruje veškerou aktivitu ve firemní síti. Podobné služby navíc poskytují i 24/7 dostupnou podporu na dispečinku a pravidelné technické kontroly firemních serverů.

Tyto potřeby řeší bezpečnostní ochrana Security Insight od DoxoLogic, která poskytuje primárně malým a středním podnikům pravidelné sledování a vyhodnocování jejich bezpečnostních profilů a odhalování slabých či přímo slepých míst v ochraně. Tato služba navíc nabízí pravidelné konzultace a kontroly fyzických i virtuálních serverů společnosti, což výrazně zvyšuje obranu proti nejrůznějším kyberútokům. „Otázka pravidelných bezpečnostních monitoringů je v tuzemském prostředí stále častěji skloňovaná. Vzhledem k rostoucímu trendu kybernetických útoků se tak pravidelný bezpečnostní sken může stát velmi účinnou ochranou,“ říká ředitel firmy DoxoLogic Martin Listopad.

Úniky dat mohou firmu přijít na miliony korun

V posledních letech se na poli kybernetických útoků proslavily tzv. vyděračské útoky, které na základě infiltrování do sítě stáhnou veškerá data společnosti, následně je smažou z firemních serverů, zašifrují a za jejich odblokování požadují výkupné. Hackeři takové útoky dále inovují a je tedy běžné, že kradenými daty vydírají třeba i partnery, investory či přímo zákazníky postižené firmy. „Stále častěji se ve světě setkáváme s útoky na firmy, jejíchž následky byly nejen pro postižený podnik prakticky devastující. Security Insight firemní data preventivně chrání a sleduje jednotlivé přístupy k nim. V případě jakékoli podezřelé aktivity dostává náš dispečink alarm a začínáme jednat,“ komentuje situaci Martin Listopad z DoxoLogic a dodává, že riziko úniku dat či úplné paralýzy fungování firmy by čeští podnikatele opravdu neměli brát na lehkou váhu.

O společnosti DoxoLogic:

Společnost DoxoLogic, s.r.o. chrání firmy a ostatní instituce před internetovými útočníky. Za dobu svého působení se podařilo implementovat špičkové bezpečnostní technologie Check Point a Trend Micro, ověřit stav zabezpečení a navrhnout optimální kroky ke zvýšení bezpečnosti u více než 250 zákazníků od malých až po velké bankovní či státní organizace. Mezi největší úspěchy patří vytvoření vlastního produktu Security Insight. Jedná se o službu bezpečnostního monitoringu, díky kterému jsou útoky ve firmách odhaleny dříve, než napáchají velké škody. Součástí služby je poskytování konkrétních konzultací nad reálnými daty zákazníka vedoucí k pravidelnému zvyšování maturity bezpečnosti. Security Insight nyní prochází velkým vylepšením, které brzy představíme. Umožní zvýšit bezpečnost i organizacím, které provozují větší počet systémů a chtějí celý systém provozovat na své infrastruktuře.

 

Zdroj: automakers.cz