Webinář: Patenty, značka design při exportu

Important info

Patententer

Date:

24.02.2022(10:00) - 24.02.2022(11:00)

Event location:

Online ZOOM

Register

Patenty, značka a design při exportu – nejlepší praxe a aktuální podpora

Na semináři se dozvíte, co patří mezi základy ochrany duševního vlastnictví (IP), které musí úspěšný exportér znát. Nečekejte záplavu paragrafů, ale spíše praktické rady, jak pro sebe využít práv plynoucích z patentů, užitných vzorů, ochranných známek či průmyslových vzorů a vyhnout se rizikům s nimi spojeným.

Dokud je společnost malá, zanedbávání ochrany duševního vlastnictví pouze ubírá příležitost déle si zachovat svoji konkurenční výhodu či zaujmout investora. U větších firem expandujících do zahraničí ale podcenění této problematiky může mít až fatální následky. Nejenže konkurenti převezmou vydřené know-how, ale neznalost práv ostatních firem v oboru může navíc vést k jejich porušování a sporům. Společnosti pak musí stahovat výrobky z trhu nebo platit vysoké mimosoudní vyrovnání. Přitom by často stačila alespoň základní znalost této problematiky.

  

Dozvíte se například:

  • Jak vymyslet originální název, který nebude v kolizi s ochrannou známkou?
  • Kdy je lépe řešení utajit, zveřejnit a kdy chránit?
  • Co lze patentem chránit u nás a co v jiných zemích?
  • Kolik se vyplatí do ochrany investovat?
  • K čemu je rešerše v patentových a známkových databázích na různých trzích?
  • Jak si ochránit originální vzhled svého výrobku, aplikace nebo třeba webu?

Probírat budeme i finanční podporu, kterou mohou SME získat:

  • Nastavení vhodné strategie a pravidel k ochraně duševního vlastnictví (tzv. IP Scan) s 90% dotací (výsledná cena 90 €)
  • Ochranné známky a průmyslové vzory lze přihlásit se slevou 50-75 % z poplatků
  • Národní přihlášky patentů s až 50% slevou z poplatků

Michal Jordán

Spoluzakladatel, jednatel a patentový zástupce ve společnosti PatentEnter, která je přední patentovou kanceláří v ČR. Již 13 let se zabývá ochranou inovací v technologických firmách. Vždy klade důraz na to, aby ochrana duševního vlastnictví nastoupila tam, kde to pro majitele má skutečný smysl. Specializuje se na oblast patentových rešerší, prevenci před kolizemi patentových práv a ochranu pomocí patentů a užitných vzorů. Vedle lektorské činnosti se také věnuje IP auditům, tedy nastavení správných procesů v českých firmách, včetně využití patentů, ochrany designových řešení či ochranných známek.

Radek Tihelka

Ve společnosti PatentEnter se zaměřuje na ochranu označení a designu, a to jak na národní, tak i mezinárodní úrovni. Věnuje se provádění rešerší, přípravě přihlášek a také řešení sporů. Absolvoval dvouletý kurz průmyslově právní ochrany na Úřadu průmyslového vlastnictví a práci v patentové kanceláři v současnosti spojuje se studiem práv na Masarykově univerzitě. Radka charakterizuje lidský přístup a myšlení „out of the box“.

 

Registrace červeným tlačítkem vlevo.