Akcionáři FMC projednali strategii Ford+

Plán Ford+slibuje přinést zákazníkům výhody pramenící z blízkého a dlouhodobého vztahu, zatímco investorům otevírá nové příležitosti k tomu, jak smýšlet o hodnotě celé společnosti Ford.

„Jsem nadšený z toho, co Ford+ znamená pro naše zákazníky, kteří získají novou a lepší zkušenost díky spojení našich ikonických vozů světové úrovně s online technologiemi, jež se postupem času neustále zlepšují,“ řekl Jim Farley, generální ředitel Ford Motor Company.

„Je to naše největší příležitost k růstu a vytváření hodnot od doby, kdy Henry Ford začal rozšiřovat výrobu modelu T, a pevně se jí chopíme.“

Jim Farley

Farley na setkání s akcionáři vysvětlil, že Ford upouští od transakčního obchodního modelu, který byl pro automobilový průmysl charakteristický po dlouhá desetiletí. Ford+ sází na budování blízkého a dlouhodobého vztahu se zákazníkem.

Jedním ze základních stavebních kamenů nové strategie je „Blue Oval Intelligence“, cloudová platforma nové generace, která integruje elektrické, nabíjecí, výpočetní a softwarové soustavy vozů Ford a Lincoln vybavených palubním online připojením.

Společnost očekává, že v roce 2023 dosáhne upravené EBIT marže (zisk před úroky a zdaněním) ve výši 8 procent.

Zdroj: automakers.cz