AGC Automotive navýší mzdy o 2,5 procenta

Mzdy zaměstnanců AGC Automotive Czech v Chudeřicích na Teplicku, jednoho z největších evropských výrobců automobilových skel, letos vzrostou o 2,5 procenta. Růst se vztahuje k základní tarifní mzdě. Kolektivní smlouvu, která růst mezd určuje, podepsali zástupci firmy a odborových organizací.

Tomáš Brokeš, personální ředitel AGC Automotive Czech: „Letošní rok ovlivněný koronavirovou pandemií byl nejen pro nás velmi složitý. V automobilovém průmyslu se promítala především nejistota ohledně vývoje prodejů. To se odráželo i v možnostech dlouhodobě plánovat výrobu a tomu odpovídající počty zaměstnanců. Přestože je situace složitá, jsme rádi, že jsme se s našimi odborovými organizacemi dokázali dohodnout na rozumné výši navýšení mezd pro naše zaměstnance v příštím roce.“

Průměrná mzda zaměstnanců dělnických pozic v AGC Automotive Czech se v průměru pohybuje přibližně na úrovni téměř 35.000 Kč. “K této mzdě pravidelně vyplácíme 13. a 14. platy, které se většinou pohybují blízko 100 procentům průměrné mzdy,“ doplnil Tomáš Brokeš.

 

Zaměstnancům také firma poskytuje mnoho nadstandardních bonusů a benefitů. Mezi nejzajímavější patří týden dovolené nad rámec zákona nebo příspěvky na nadstandardní lékařskou péči až 5000 korun. „Pravidelně také hradíme více než 100 zaměstnancům lázeňské rekondiční pobyty nebo víkendové pobyty. Ty však kvůli koronavirové pandemii letos nebylo možné čerpat,“ vysvětlil Tomáš Brokeš.

Firma zajišťuje pro zaměstnance také krizovou HELP linku, na kterou se anonymně a zdarma mohou obrátit v případě, že nejsou schopni vyřešit své životní situace. Projekt HELP linka již získal několik ocenění, naposledy v rámci soutěže TOP Odpovědná firma pomáhající okolí.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Zaměstnává zhruba 1800 lidí. Každé šesté auto nově vyrobené v Evropě je kompletně zaskleno z chudeřické AGC Automotive Czech.

 

Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. AGC Automotive Czech dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, vedle Mercedesu jsou to jednotlivé značky koncernů Volkswagen, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.

Zdroj: automakers.cz